wtorek, 21 kwietnia 2020

Środki ochrony osobistej – przypomnienie i utrwalenie zasad

W czasach pandemii COVID-19 wiele z nas korzysta z jednorazowych rękawiczek. Aby spełniały swoją rolę, należy je poprawnie zakładać i zdejmować. 
Jak to zrobić? Dowiecie się z informacji poniżej. 

 
Higiena dłoni to jedno z kluczowych zagadnień dotyczących ochrony przed koronawirusem. Częste mycie i dezynfekcja jest środkiem prewencyjnym, szczególnie po kontakcie z powierzaniami w miejscach publicznych. W obliczu pandemii wiele osób pracuje lub wykonuje inne czynności w jednorazowych rękawiczkach. O ile, pamiętając o wcześniejszej dezynfekcji dłoni, zakładanie ich nie powinno budzić naszych wątpliwości, o tyle samo zdejmowanie może być już kłopotliwe. Wszystko dlatego, że na zewnętrznej powierzchni rękawiczek mogą znajdować się bakterie, z którymi nie możemy mieć styczności. Sztuka zdjęcia rękawiczek polega na tym, by nie dotknąć zewnętrznej powierzchni czystą dłonią. Musimy także zawinąć je tak, by inne osoby nie mogły przypadkowo się zainfekować. 
Jak to zrobić? Zobaczcie sami. 


Pamiętaj o tym, żeby zużyte rękawiczki wyrzucić do kosza i dokładnie umyć ręce wodą z mydłem lub detergentem zawierającym minimum 60-procentowy alkohol. 

Zasady korzystania z maseczki ochronnej
Przed założeniem dobrze umyj ręce. Maseczki skutecznie chronią cię tylko wtedy, gdy są właściwie używane, co oznacza m.in. towarzyszące ich noszeniu częste mycie rąk – z użyciem mydła lub środków dezynfekujących na bazie alkoholu (ręce należy też umyć przed założeniem maseczki), 


Dokładnie zakryj nią usta i nos. Zakładając maseczkę dokładnie zakryj nią usta i nos, tak aby nie było żadnych szpar pomiędzy maseczką a twarzą, 
Nosząc, nie dotykaj jej. Unikaj dotykania maseczki, którą nosisz na twarzy, a jeśli to ci się zdarzy, umyj ręce, 
Zmień maseczkę na nową wtedy, kiedy poczujesz, że jest już mocno zawilgocona, 
Zdejmując, dotykaj od wewnątrz. 
Po zdjęciu maseczki jednorazowego użytku nie zakładaj jej ponownie, wyrzuć do zamkniętego pojemnika na śmieci. 
Umyj potem ręce. 

Jeśli chcesz wiedzieć jak prosto zrobić taką jednorazowa maseczkę ochronną w domu obejrzyj film poniżej. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz