poniedziałek, 30 marca 2020

Wszystko, co warto wiedzieć o LEGOHistoria marki LEGO sięga pierwszej połowy XX wieku. Data, kiedy została założona firma nie jest momentem powstania klocków, które znają wszyscy.
 Historia lego jest znacznie bardziej złożona i jest naprawdę ciekawa, 
a nawet inspirująca.


Zaciekawiony?

Kliknij i zobacz więcej


LEGO w liczbach
  • W 2015 roku ludzie z Lego Italia zbudowali w Mediolanie wieżę z klocków LEGO, która miała 35,05 metra. To Najwyższa budowla z klocków.
  • Największy zestaw klocków LEGO składa się z 5900 części i jest to słynny Tadż Mahal. Indyjskie mauzoleum ma pół metra szerokości i ma 40 cm wysokości. Kiedyś zestaw ten kosztował około 300 dolarów, ale od dawna nie jest produkowany. W związku z tym jest to unikat z serii „hard to find”. Cena Tadż Mahal w wersji Lego sięga kilku tysięcy dolarów.
  • Pierwsza figurka LEGO została wyprodukowana w 1974 roku. Wyglądała ona inaczej niż te, które znamy dziś, była przede wszystkim większa. Z kolei pierwsze mini figurki pojawiły się w 1975 roku. Masowa produkcja ludzików z klocków ruszyła w 1978 roku. Od tamtego czasu powstało ponad 5 miliardów ludków LEGO.
  • Dwa podstawowe klocki LEGO 2×4 można połączyć na 24 różne sposoby. Przy trzech klockach ilość kombinacji wzrasta do 1060, a przy sześciu to 915103765 możliwości.
  • Klocek LEGO Duplo choć jest osiem razy większy od standardowego klocka to nadal jest z nim kompatybilny. Jednym z założeń producenta tych zabawek jest to, żeby wszystkie elementy do siebie pasowały.
  • Podobno co sekundę sprzedaje się na świecie 7 zestawów LEGO.
  • 40 miliardów cegiełek LEGO ułożonych jedna na drugiej byłoby w stanie połączyć Ziemię z Księżycem.

Oto pierwsze logo firmy
Logo z lat 1934–1936


Jak jeszcze można wykorzystać klocki Lego?

Zabawa w kółko i krzyżyk za pomocą klocków
Zabawę w kółko i krzyżyk zapewne doskonale znacie, zatem spróbujcie tej samej wersji zamieniając kółko i krzyżyk na odpowiednie kolory klocków. Na podłodze, za pomocą papierowej taśmy, wyklejamy plansze do gry, a potem przystępujemy do rozgrywki rodzinnej, kto pierwszy ułoży trzy kolory klocków w jednej linii pionowej, poziomej lub po skosie.


Miłej zabawy!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz